Dbam o wyobraźnię

  • Home
  • Download
  • Social
  • Features
    • Lifestyle
    • Sports Group
      • Category 1
      • Category 2
      • Category 3
      • Category 4
      • Category 5
    • Sub Menu 3
    • Sub Menu 4
  • Contact Us
Tytuł: Morderstwo w Orient Expressie
Autorka: Agatha Christie
Liczba stron: 264
Narracja: trzecioosobowa
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Ocena:6/7

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie recenzja przeczytana u Patrycji, wysoka nota na Lubimy Czytać oraz ciekawie zapowiadająca się fabuła. Także od razu skierowałam swoje kroki do biblioteki i ku mojej radości książkę odnalazłam na półce. Jest to moje drugie spotkanie z Agatą i dużo bardziej udane. Pierwszą książkę tej autorki jaką przeczytałam była "Trzecia lokatorka", książka owszem ciekawa ale nie aż tak frapująca jak ta tutaj. Przed chwilą zakończyłam jej lekturę i śpieszę z recenzją.

Herkules Poirot wraca z Azji do Europy. Pociąg, którym podróżuje grzęźnie w zaspach śniegu. W nocy oczywiście w tajemniczych i niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z bohaterów niejaki pan Ratchett,
który wcześniej prosił detektywa o ochronę. Herkules niezwykle uradowany możliwością śledztwa zabiera się do pracy. Fakty wskazują, że morderca jest w pociągu. Każdy zatem jest podejrzany.

Książka jest podzielona na trzy części. W pierwszej dowiadujemy się o morderstwie, po lekturze drugiej jesteśmy zaznajomieni z zeznaniami pasażerów, a w trzeciej Poirot zaczyna snuć wyjaśnienia sytuacji. W historii jest wielu bohaterów, każdy czymś się charakteryzuje i nie można go zapomnieć. Przy czytaniu trochę się naśmiałam. Styl autorki jest niesamowity, dzięki czemu książkę czyta się szybko. Bardzo podobało mi się w niej to, że wszyscy byli dla wszystkich niesamowicie uprzejmi i elokwentni co dzisiaj spotyka się rzadko. Każdy jest podejrzany o zamordowanie Ratchetta, który był powiązany z porwaniem dziecka państwa Armstrongów bogatej rodziny z Nowego Jorku. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice. Poirot odkształca wydarzenia, które wydarzyły się w noc morderstwa i spokojnie rozmyśla nad rozwiązaniem sprawy. Muszę przyznać, że sama zaczęłam podejrzewać każdego a zakończenie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Było to miłe spotkanie z klasyką kryminału (rewelacyjnego kryminału), które polecam każdemu bo książka jest naprawdę warta uwagi. Może sami pokusicie się o rozwiązanie zagadki ? Muszę dodać, że "Morderstwo w Orient Expressie" to prawdziwy hit, ponieważ na podstawie książki powstał film pełnometrażowy, odcinek serialu "Poirot" a nawet gra także zabierajcie się za czytanie ! :)

Tytuł: Miasto Kości
Autor: Cassandre Clare
Liczba stron: 509
Narracja: trzecioosobowa
Seria: Tom I
Wydawnictwo: MAG
Ocena: 8/7




Moja ocena to oczywiście 8 na 7. Cykl jest przecudowny, przewspaniały i zachwycający. Książki czytałam 4 razy. Kłaniam się nisko Pani Cassandrze za stworzenie tak wspaniałej historii. Tym, którzy nigdy o książce nie słyszeli muszę wręcz czuję się zobowiązana ich zachęcić moją jak najbardziej subiektywną opinią.

Przybliżając początek: Anioł Razajel zmieszał swoją krew z krwią śmiertelnika tworząc tym samym rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Są oni do dziś obecni wśród nas, niewidzialni chroniąc nas przed niebezpieczeństwem. Nazywają się Nocnymi Łowcami. 
Główna bohaterka to nastoletnia Clary, która pewnego dnia wraz ze swoim przyjacielem udałam się do klubu "Pandemonium". Tam jako jedyna widzi młodego przystojnego blondyna, który próbuje wbić sztylet w innego młodego chłopaka. Okazuje się, że jest on Nocnym Łowcom i właśnie próbował zabić demona. Clary jest zbulwersowana i nie wierzy w opowieści Jace'a potomka Anioła. Ucieka do domu, okazuje się jednak, że jej matka została porwana i że ona też była Nocną Łowczynią, przez całe życie oszukując Clary chroniąc ją przed brutalnym światem. Dziewczyna powoli zaczyna odkrywać tajemnice swojego życia, życia swojej matki, ojca i nowych znajomych. Jej najlepszy przyjaciel Simon, który ze światem Nocnych Łowców nic wspólnego nie miał również został do niego wciągnięty, no cóż w bardzo brutalny sposób. 

Jace jest pyskatym chłopakiem. To osoba, która doskonale zdaje sobie sprawę se swojego świetnego wyglądu i często to wykorzystuje. Jest sarkastyczny ale i też bardzo uczuciowy. Clary doskonale do niego pasuje potrafi utemperować chłopaka i zamknąć mu usta. Kontakty Jace'a z innym światem doprowadzały mnie do takiego śmiechu, iż moja mama dziwiła się co się ze mną dzieję. Także nie czytajcie tej książki w autobusie ani żadnym innym publicznym miejscu żeby nie wybuchnąć gromkim śmiechem! Tajemnice, które wypłynęły na światło dzienne wstrząsnęły mną tak bardzo, że żyłam długo w wielkim niedowierzaniu. Kartki aż płonęły mi pod palcami bo musiałam dowiedzieć się co będzie dalej.  Książka porusza tematy wilkołaków, wampirów ale w zupełnie inny sposób niż jest to powszechnie znane. Wielu męskich bohaterów wydało mi się bardzo seksownymi (tak właśnie tak!) i uwielbiam ich!

Moi ulubieni bohaterowie to:
Jace
Valentine <--- uwielbiam go!!
Luke
Magnus Bane
Raphael 
Clary 
Isabelle

Książkę doceniłam za lekki styl autorki, który powodował, że chciałam więcej i więcej i więcej. Kolejny duży plus to to, że w powieści jest mnóstwo czarnych charakterów w męskim wydaniu, a to lubię najbardziej.

*EKRANIZACJA
Film wchodzi do polskich kin 23 sierpnia 2013 roku, także już niedługo. Bardzo zawiodłam się obsadzeniem roli Clary, Jace i Isabelle. Jako Clary widziałam Emmę Roberts, a jako Jace'a Alexa Pettyfer'a. Podoba mi się za to bardzo postać Valentine i Magnusa ! ^^
Obejrzycie zwiastun ! kilk


Tytuł: Gwiazd naszych wina
Autor: John Green
Liczba stron:  312
Narracja: pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ocena: 7/7


Nie wyróżnię się na tle innych zachwyconych tą książką. Może was zawiodę ale mnie książka poruszyła.Wstrząsnęła mną w pewien sposób. Jest wiele książek poruszających problem chorych na raka. Zazwyczaj jednak autorzy te osoby sytuują jako bohaterów drugoplanowych. Matki, siostry, synowie, mężowie chorych opowiadają historię ze swojego punktu widzenia. John Green posunął się dalej, dzięki jego książce możemy chodź trochę poznać życie chorej nastolatki.
Hazel Green ma 16 lat i jest chora na raka tarczycy. Nie chodzi do szkoły głównie czas spędza w domu. Jej
mama stwierdza, iż dziewczyna popadła w depresję i wysyła ją do "Dosłownego Serca Jezusa" gdzie odbywają się spotkania innych chorych. Hazel nie cierpi tych spotkań, jednak tam poznaje Agustusa. Chłopak jest bardzo przystojny, również chory ale od pewnego czasu nie ma przerzutów. Od razu zapraszam dziewczynę do siebie na film. Hazel postanawia jechać, tam poznaje rodziców Agustusa, zaprzyjaźnia się z prawie niewidomym Isaaca'iem przyjacielem Gusa. Bardzo ciekawym wątkiem było to, że Hazel  na pamięć zna książkę "Cios udręki", która również rozprawia o chorej nastolatce jednak urywa się i nie kończy. Hazel nie może znieść tej niewiedzy, chciałaby dowiedzieć się co stało się z bohaterami. Wciąga w to również Agustusa, który jest zainteresowany ich losami. Wspólnie odnajdują autora książki.
Jak można się łatwo domyśleć oboje zakochują się w sobie. Autor nie unika tematów seksu, bliskości i samotności. Gus najbardziej boi się zapomnienia. Obawia się, że nikt nie będzie go pamiętał. Hazel razem z Agustusem zastanawiają się gdzie trafią po śmierci, co się z nimi stanie.
Książka jest cudowna. Co chwilę się śmiała, i miałam ochotę podkreślać co drugie zdanie. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia zajęło mi to 7 godzin. 7 bardzo przyjemnych godzin. Liczyłam jednak na inne zakończenie książki. Miałam dwie obrane możliwości, żadna się nie ziściła. Książka kończy się, tak naprawdę nie kończąc się wcale. Przypomina mi to właśnie "Cios udręki", ale dzięki temu możemy sobie sami wymyślić dalsze losy bohaterów. Płakałam przy końcu, ale nie do końca z powodu tego co przydarzyło się bohaterom. No cóż jedno co mogę wam powiedzieć to, to że Agustus to wymarzony chłopak takiego chciałabym mieć.
Tytuł: Telefon od anioła
Autor: Guillaume Musso
Liczba stron: 416
Narracja: trzecioosobowa
Wydawnictwo: Albatros
Ocena: 5+/7

Madeline Green ma kwiaciarnię w Paryżu. Jonathan Lempereur kiedyś wielki szef kuchni dziś zapomniany przez wszystkich. Tych dwóch tak naprawdę nic nie łączy, nigdy się nie poznali. Jednak ich ścieżki przecinają się. Madeline i Jonathan przez niefortunny przypadek zderzają się na lotnisku i zamieniają telefonami. Dowiadują się jednak o tym gdy są od siebie oddzieleni o kilka tysięcy kilometrów. Oboje bardzo ciekawscy zaczynają niewinnie sprawdzać telefon drugiego, aż dochodzą do pewnych skrzętnie ukrywanych tajemnic ...

Osobiście myślałam, że książka ta to typowa obyczajówka. Na Lubimy Czytać przeczytałam, że akcja dzieję się w Paryżu, więc książkę koniecznie musiałam zdobyć. Udało mi się trafić na nią w bibliotece. Zagłębiłam się w lekturę, która dogłębnie mnie wciągnęła! Na początku bohaterowie wydali się trochę irytujący szczególnie Madeline, która była nad wyraz nieprzyjemna. W trakcie czytanie dowiadujemy się, że główna bohaterka to tak naprawdę była policjantka z Anglii, po bardzo trudnych przejściach. Główny bohater to wspaniały wizjoner sztuki kulinarnej, którego zdradziła ukochana żona. Jednak nic nie jest takim jak się wydaje. 
Książka jest podzielona na trzy części, które idealnie się uzupełniają. W trakcie czytania poznajemy historię Madeline i Jonathana kim byli kilka lat wstecz. Razem z nimi rozwiązujemy pasjonujące zagadki. Na stronie bodajże 183 moje emocje sięgnęły z zenitu. Nie jest to żaden romans jak mogłaby naprowadzać okładka i tytuł. To thriller przeplatany z kryminałem. 
Książka jest bardzo dobra jednak nie oceniłam jej aż tak pozytywnie, ponieważ jak wspomniałam bohaterowie byli nieco irytujący a, sytuacja pomiędzy Madeline i Jonathanem rozwinęła się jak dla mnie trochę za szybko. Było to dla mnie pierwsze spotkanie z autorem ale nie ostatnie bo kolejną jego książkę już mam na swojej półce.
Podsumowując bardzo gorąco wam polecam bo to rewelacyjna lektura, którą czyta się szybko i sprawnie, a sama historia jest niesamowita!






Hej, hej kochani ! Tak długo czekałam na tę chwilę, kiedy w końcu skończy się tę bieg o przyszłość. Bardzo Was przepraszam, że tak długo mnie nie było. Już się tłumaczę ;) Właśnie jestem przy końcu matur (z czego ogromnie się cieszę). Sądziłam, że będę się strasznie stresować, jednak stresu nie miałam wcale. Najbardziej bałam się matematyki (ale tylko jakiś tydzień przed maturą), nie ma się czym chwalić dwóch próbnych nie zdałam bo miałam 14% (z polskiego 90% humaniści łączmy się ! :D). Matematyki nie rozumiałam już od przedszkola, jednak postanowiłam zabrać się za siebie i uczyć się jej no i ZDAŁAM ! Będę miała coś koło 56% więc moim zdaniem (nieskromnie ;d) jest to niesamowity progres z 14 ! Poza tym pisałam jeszcze polski podstawowy i rozszerzony (wybrałam temat o "Przedwiośniu", a na rozszerzeniu o "Bibliotece i jej użytkownikach"), angielski na podstawach, oraz WOS na rozszerzeniu i w piątek jeszcze historię na podstawach. Praktycznie została mi tylko ustna matura z polskiego i angielskiego. Mam nadzieję, że dobrze mi pójdzie :) Mam też nadzieję, że wybaczycie mi tą nieobecność, i że odpowiednio się usprawiedliwiłam ;). Marzyłam o tej chwili już od dawna kiedy w końcu będę mogła siedzieć i czytać, czytać, czytać i recenzować, recenzować i recenzować ;). Teraz zostało mi tylko wybranie kierunków studiów. Zawsze chciałam iść na psychologię, ale wątpię żebym się dostała. Najbardziej chciałabym studiować we Wrocławiu, byłam tam na wakacjach i zakochałam się w tym mieście ! Rozważam jeszcze Poznań. Zobaczymy jak to będzie. Chociaż na razie nie wyobrażam sobie, żebym mogła zostawić wszystko i wyjechać ;) Mam nadzieję, że znajdzie się wśród was chociaż jedna osoba, z którą będę mogła o tym porozmawiać. Wybór studiów to naprawdę ciężka decyzja ! 
Ale już przechodzę do książek :D

Oto lista tych ,o których marzę (numeracja przypadkowa):

1. Pieczęć Ognia - Gesa Schwartz
OPIS:
Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy - zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem - widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca..
  
2. Czara wyroczni - Judith Merkle Riley  
OPIS:
Akcja powieści rozgrywa się w siedemnastowiecznym Paryżu, a jej fabuła oparta jest na dokumentach sądowych ze śledztwa, które prowadzono po aresztowaniu zawodowej wiedźmy i trucicielki, Marie Bosse. Dochodzenie ujawniło istnienie potężnej tajnej organizacji płatnych morderczyń, na której czele stała Katarzyna Montvoisin, wróżka wyższych sfer. Kiedy Ludwik XIV dowiedział się, iż jego kochanka, markiza de Montespan, kupowała od paryskich wiedźm zaklęcia, afrodyzjaki i trucizny, zatuszował sprawę i śledztwo przerwano. Powieść rozpoczyna się w okresie, gdy ta niezwykła kobieca mafia znajduje się u szczytu władzy. Zawiązany zostaje wówczas spisek, w którym idzie o życie króla.


3. Dom w Riverton - Kate Morton
OPIS:
Lato 1924. W wieczór hucznego przyjęcia z udziałem brytyjskiej śmietanki towarzyskiej, nad brzegiem jeziora sąsiadującego z ogromną wiejską rezydencją, pewien młody poeta odbiera sobie życie. Siostry Hannah i Emmeline Hartford, które jako jedyne są świadkami tego wydarzenia, nigdy więcej się nie zobaczą. Zima 1999. Dziewięćdziesięcioośmioletnią Grace Bradley, która w młodości pracowała jako służąca w rezydencji Riverton, odwiedza młoda reżyserka filmu o samobójstwie poety. Obudzone duchy przeszłości i wspomnienia zepchnięte w najdalsze zakamarki umysłu Grace ponownie wypływają na powierzchnię. Istnieje niebezpieczeństwo, że wyjdzie na jaw wstrząsająca tajemnica: wydarzenia zapomniane przez historię, których Grace nigdy nie zdołała wymazać z pamięci.

4.Biała jak mleko, czerwona jak krew -  Alessandro D'Avenia
OPIS:
Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.

5. Gwiazd naszych wina - John Green
OPIS: 
Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat.
Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.


6. Idealnie dobrani -  Catherine McKenzie
OPIS:
Czy istnieją idealne pary? Czy w nowoczesnym świecie singli i wolnych związków można znaleźć swoją drugą połówkę? Anne jest jak Ania z Zielonego Wzgórza - ma to samo imię, rude włosy oraz talent pisarski. Do szczęścia brakuje jej tylko mężczyzny, dla którego zabawa w związek nie kończy się po kilku spotkaniach. Gdy w jej ręce trafia wizytówka tajemniczej firmy kojarzącej pary, postanawia zaryzykować. Nie spodziewa się jednak, że zamiast na pierwszą randkę zostanie wysłana... prosto przed ołtarz. 


7. Mistyfikacja - Candace Camp 
OPIS:  
Lord Benedict Wincross i panna Camilla Ferrand od chwili poznania serdecznie się nie znoszą. Mimo wzajemnej niechęci, szybko zdają sobie sprawę, że ich przypadkowo zawarta znajomość może być korzystna dla obojga. Camilla potrzebuje mężczyzny, który towarzyszyłby jej podczas pobytu w domu dziadka. Pragnie, by starszy pan uwierzył, że jest zaręczona i nie martwił się dłużej o przyszłość wnuczki. Dla Benedicta to wspaniała okazja, by bez podejrzeń dostać się do rodzinnej posiadłości Camilli. Ma nadzieję wytropić tam niebezpieczny spisek, który stanowi zagrożenie dla kraju.Para zawiera układ. Będą udawać kochających się narzeczonych. Realizując każde swój cel, Benedict i Camilla coraz dalej brną w kłamstwa. Są pewni, że po skończonej maskaradzie już nigdy się nie spotkają. Pochłonięci odgrywaniem swoich ról nie zauważają jednak, jak rodzi się między nimi prawdziwe uczucie…

8. Paryski spadek - Ewa Grocholska 
OPIS:
Przełom lat 70. i 80. Cztery lata po powrocie do Polski z pamiętnych wakacji w mieście marzeń, Agnieszka i Ewa mają szansę powtórzyć swoje przygody. Dziewczęta dowiadują się o niespodziewanym spadku – maleńkiej mansardzie na ostatnim piętrze starej kamienicy, którą zapisał im kloszard zwany Napoleonem. Muszą załatwić masę formalności urzędowych związanych z tym darem. W Polsce nadal trwa komuna, a wyjazd za żelazną kurtynę z ogromną pieczęcią policji francuskiej w paszporcie jest wielce ryzykowny. Mimo to Agnieszka odważnie wyrusza na Zachód, licząc, że i tym razem szczęście jej nie opuści. Ewka od trzech lat przebywa w Stanach, ale zamierza do przyjaciółki dołączyć, by wesprzeć ją w walce z francuską niemocą urzędniczą. Dziewczyny jak zawsze mogą liczyć na niezawodną pomoc ich wypróbowanego na dobre i złe, przyjaciela Mariana, artysty z Montmartre`u. Jednak pozornie prosta do załatwienia sprawa przeradza się w wielką zagadkę, krok po kroku Agnieszka odkrywa całkiem nowe fakty związane z tym tajemniczym spadkiem..

9.Piękna debiutantka - Siri Mitchell 
OPIS:
Rok 1891. Siedemnastoletnia Klara Carter ma wkrótce zadebiutować na salonach Nowego Jorku. Zadanie postawione przed dziewczyną jest jasne - powinna oczarować Franklina De Vriesa na tyle, by się jej oświadczył. Małżeństwo może uratować pozycję rodziny. Klara nie chce ślubu tym bardziej, że do walki o względy młodzieńca staje również bliska przyjaciółka Lizzie. Rodzinna tragedia weryfikuje wszystkie plany...



Czy któraś z tych książek was zainteresowała? Może czytaliście? Coś polecacie, odradzacie ? Lub może znacie coś o podobnej fabule ? 
Ściskam was serdecznie :)
Clary. 
Nowsze posty Starsze posty Strona główna

O mnie

Moje zdjęcie
Malwina
Blog założyłam aby móc dzielić się z Wami moimi wrażeniami na temat książek, zachęcać ale też zniechęcać, bo nie będę tu koloryzowała i polecała Wam książek, które mi się nie podobały. Pisze tu o książkach, żeby ich nie zapomnieć.
Wyświetl mój pełny profil
Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy

Szukaj na tym blogu

Blog Archive

  • ►  2022 (3)
    • ►  kwietnia (3)
  • ►  2021 (1)
    • ►  września (1)
  • ►  2019 (3)
    • ►  października (1)
    • ►  kwietnia (2)
  • ►  2018 (8)
    • ►  września (2)
    • ►  sierpnia (1)
    • ►  lipca (3)
    • ►  lutego (2)
  • ►  2017 (19)
    • ►  grudnia (1)
    • ►  listopada (4)
    • ►  października (1)
    • ►  sierpnia (1)
    • ►  lipca (5)
    • ►  czerwca (2)
    • ►  kwietnia (2)
    • ►  lutego (2)
    • ►  stycznia (1)
  • ►  2016 (19)
    • ►  sierpnia (2)
    • ►  czerwca (1)
    • ►  kwietnia (1)
    • ►  marca (1)
    • ►  lutego (12)
    • ►  stycznia (2)
  • ►  2015 (24)
    • ►  grudnia (2)
    • ►  listopada (5)
    • ►  lipca (2)
    • ►  czerwca (1)
    • ►  maja (1)
    • ►  kwietnia (5)
    • ►  marca (1)
    • ►  lutego (3)
    • ►  stycznia (4)
  • ►  2014 (99)
    • ►  grudnia (8)
    • ►  listopada (1)
    • ►  października (2)
    • ►  września (13)
    • ►  sierpnia (8)
    • ►  lipca (7)
    • ►  czerwca (9)
    • ►  maja (12)
    • ►  kwietnia (4)
    • ►  marca (3)
    • ►  lutego (14)
    • ►  stycznia (18)
  • ▼  2013 (146)
    • ►  grudnia (18)
    • ►  listopada (20)
    • ►  października (17)
    • ►  września (22)
    • ►  sierpnia (19)
    • ►  lipca (13)
    • ►  czerwca (20)
    • ▼  maja (5)
      • 17. Morderstwo w Orient Expressie - Agata Christie
      • 16. Cykl Dary Anioła - PART I
      • 15.Gwiazd naszych wina - John Green
      • 14. Telefon od anioła Guillaume Musso
      • 13. Najbardziej pożądane książki przez Clary
    • ►  kwietnia (12)

Moja lista blogów

  • Książki Sardegny
    Trójka e-pik - lipiec 2025. Podsumowanie czerwca
    3 tygodnie temu
  • Lego ergo sum - blog o książkach
    Z Tobą będzie inaczej - Milena Wójtowicz
    2 lata temu
  • W krainie absurdu
    „The Spanish Love Deception”- Elena Armas
    2 lata temu
  • Lost In My Books
    5 POWODÓW, DLACZEGO NIE POWINIENEŚ UZALEŻNIAĆ SIĘ OD KSIĄŻEK
    3 lata temu
  • Goszaczyta
    "Pod taflą" Louise O'Neill
    5 lat temu
  • Books Hunter
    "Coraz większy mrok" Colleen Hoover
    6 lat temu
Pokaż 5 Pokaż wszystko

Categories

1/10 10/10 2/10 4/10 5/10 6/10 7/10 8/10 9/10 Agata Bogańska arthur conan doyle Audrey Hepburn biografia buchmann Czwarta Strona Damidos Dorota Schrammek egzemplarz recenzencki Emma Scott epoka wiktoriańska ewa grzelakowska-kostoglu flow books fantastyka feeria Filia Gabriela Gargaś Galeria Książki II wojna światowa inne Insignis Jaguar Janusz L. Wiśniewski Jill Mansel Katarzyna Zyskowska-Ignaciak Kim Holden kolorowanki kryminał Literackie Magdalena Witkiewicz makijaż Małgorzata Mroczkowska marie rutkowski Mona Kasten Natasza Socha new adult Novae Res obyczajowa poradnik R. Evans romans sherlock holmes stos Świat Książki thriller Tracy Rees współpraca wydawnictwa Znak

Designed By OddThemes | Distributed By Blogger Templates